Home Průvodce po YouTube
Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

Průvodce po YouTube

http://news.cnet.com/an-experts-guide-to-youtube/

Znalecký průvodce na YouTube
Josh Lowensohn

* Velikost písma
* Tisk
* E-mail
* Podíl
* 20 komentářů

Podíl 46

V minulosti jsme udělali Nováček příručkách pro určité služby, ale chtěli jsme přejít věci do pořádku a opravdu kopat do produktu pokročilé funkce.

Video-stránky pro sdílení YouTube je perfektní servis pro začátek, protože je to pozoruhodně populární a neuvěřitelně jednoduchý na používání, ale také má několik výkonných funkcí, které jsou schovány. Tato příručka je pomoci vám naučit se používat některé z těchto pokročilých funkcí a sloužit jako jednoduchý referenční stránce.

Pro jednoduchost, my jsme pouze zahrnující vyhledávání, prohlížení a sdílení. Jsme přeskočil nahrát, protože je to docela jednoduché a jsou velmi jednoduché se službou v nedávno zahájené multifile nahrál. Jsme také bez jakékoli třetí-party stahování nástroje, protože to je proti smyslu YouTube použití a je již oficiální první party-rys na nějaký obsah.

Vyhledávání

Použití YouTube vyhledávací nástroj:
YouTube je vyhledávač funguje hodně podobně jako Google. Ve skutečnosti, používá stejné vyhledávací operátory, aby vám vylepšit své výsledky. Zde jsou některé stojí za připomenutí příště hledáte video:

• Limit na slova v názvu. Uvádění "allintitle:" v přední části vašeho vyhledávání udržuje YouTube výsledky omezeny na ty videa s odpovídající slova v názvu. To je skvělé, pokud chcete, aby jej z prohledávání popisy nebo označení. Není to tak užitečné v případě, video hledáte má chyby v pravopise či zavádějící název.

• Vyloučit termín. Přidat "-", pak slovo, které chcete vyloučit udrží ji z výsledků. Takže pokud hledáte výbuchy, ale nechci vidět videa s dietní kolu nebo Mentos, byste zadat "Exploze-strava-mentos koks-." Nezapomeňte přidat "-" před každé slovo, které nechcete.

• Hrajte zástupné. Pokud jste příliš líní psát slovo, nebo si myslíte, že YouTube bude zjistit, slova, že jste vynechal, stačí dát do hvězdičkou místo toho slova. V praxi to znamená, že hledá něco jako "Fallout: Broken Steel" vy jste mohli jen typu "Fallout * Steel", a mít to uhodnout slovo ve středu.

Pokud si nemůžete vzpomenout tyto z vrcholu vaší hlavy, najdete je v pokročilém YouTube vyhledávací pole, což se projevuje jako volba ve výsledcích všech dokončených vyhledávání. Je to také stojí za to jít tam, pokud chcete filtrovat, jak dlouho videa výsledky by měly být. Je to skvělý způsob, jak najít dlouho-tvořit obsah, který je 20 minut nebo více.

Vyhledávat a prohlížet s očima.
Pokud názvy a náhledy nestačí, můžete si prohlédnout další, související video klastrů pomocí YouTube warp funkce. To je rys, který lze stále nalézt na nějaké video, ale YouTube má protože sestup, aby jeho část TestTube. To neznamená, že nemůžete použít na všechny staré video ačkoli. Stačí vložit "warp.swf" v URL, místo slova "hodinky", pošle vás do full-screen "warp rychlost" režimu. Pokud si chcete přečíst více o tom, jak používat tuto funkci se podívat na naše pokrytí to.

Chcete-li warpify jakékoliv video stačí změnit sledovat v URL warp.swf, a dostanete speciální léčbu.
(Credit: CNET Networks)

Třetí-party vyhledávací nástroje
Existuje několik třetích stran-vyhledávačů YouTube a nástroje, které přidá trochu užitkových na vrcholu vyhledávání YouTube. Zde jsou některé z našich oblíbených:

• YouTube Rychlé vyhledávání umožňuje přehrávat video přímo vedle výsledků, jakož i vytvoření seznamu skladeb přetažením videa z výsledků stránky. Je to také dostal skvělou funkci tzv. VideoWall, že vytvoří obří plátno náhledů, které můžete hrát jen kliknutím na ně.

• Cooliris, který pracuje na telefony iPhone a počítače podobně, také představuje videa v obrovské zdi, která lze prohlížet nebo vyhledávat. Jednoduše klikněte na náhled, který chcete přehrát.

• YouTube hledat Firefox add-on. Klade YouTube vyhledávače v prohlížeči a využívá Google Suggest API, aby vám návrhy, jak píšete.

• VideoSurf vám dává vizuální souhrny videa YouTube (a další video služby). Pokud je to film nebo televizní show můžete vyhledávat hercem, a všechna videa dostat vizuální časové linie, takže nemusíte ztrácet čas čekáním aby viděli, co je na tom 10-minutový klip.

• Vyhledávání Tube je vyhledávač, který zobrazí pouze videa, která lze vložit z YouTube. Vás drží od zjištění, že dokonalé video, které nemohou být přilepená na blogu.

Prohlížení

Přehrávání videí na YouTube se zdá velice jednoduché, ale pokud chcete zvýšit zážitek ze sledování existují oficiální a neoficiální, nástroje, které mohou vyladit prezentace.

Nastavení YouTube automaticky přehrávat high-kvalitní verze
Musíš být přihlášen, aby to fungovalo. Stačí přejít na nastavení přehrávání YouTube (při přihlášení) a klikněte na "já mám rychlé připojení" možnost volby. Příště budete hrát video se automaticky přepne do vyšší kvality streamu. Za zmínku stojí, že to ještě není práce pro HD video, stále musíte kliknout na tlačítko HD, aby se to přepnout na tento proud.

Volba této možnosti je YouTube vždy hrát high-kvalitní proudu.
(Credit: CNET Networks)

Make HD videa přes celou obrazovku lepší
Prohlížení videa v HD změní velikost od standardních 710-pixel hráč do jednoho, který je 950 pixelů široký. To ještě nejde do okrajů stránky ačkoli. Chcete-li si, že dalších 100 pixelů nebo tak můžete instalovat tento malý Firefox add-on, které změní jejich velikost opravit zbytek YouTube UI. Samozřejmě můžete vždy stačí kliknout na tlačítko celé obrazovky, ale to vám umožní přístup ke všem dalších prvků stránky během přehrávání.

Ztlumit světla na jakékoli video YouTube
Výběr pár videí na YouTube mají možnost "ztlumit světla", který ztmaví zbytek UI YouTube a ukazuje právě video. Pokud chcete, aby tato možnost k dispozici na všechna videa si můžete stáhnout YouTube Cinema pro Firefox, které může udělat za vás automaticky. To vám také umožní změnit barvu pozadí.

Viz také Quietube (příběh) a Theeter (příběh), které dělají stejnou věc pomocí speciálního bookmarklet můžete přidat do vašeho prohlížeče. Nicméně, na rozdíl od rozšíření pro Firefox, oba tyto služby vyžadují použití bookmarklet zapnout, když jste prohlížení videa na YouTube vlastní.

Sdílení

Přehrávání videí na YouTube, je ne-nasnadě, ale jestli chcete řídit způsob, jakým diváci vidět vaše videa nebo videa sdílíte, tam jsou některé užitečné vychytávky.

YouTube nedávno představil poměrně jednoduchý způsob, jak to udělat pomocí tagů. Během nebo po nahrání máte možnost přidávat tagy, a to je místo, kde magie stane. Přidání jeden z níže uvedených značek má různý dopad na vaše video, které vám dává naprostou kontrolu nad tím, jak to vypadá:

Ovládání velikosti videa oříznutí nebo měřítka:
• Přidat "yt: crop = 16:9" To přiblíží na 16:9 sekci video, a zbaví veškeré černé pruhy na boku nebo na horní části vašeho videa.
• Přidat "yt: stretch = 16:9" má jakýkoliv obsah, který byl postřelen v anamorfní (s černými pruhy nahoře a dole) a stupnice tak, aby vyhovoval široké-obrazovky hráč.
• Přidat "yt: stretch = 4:3" váhy širokoúhlých videí, aby se vešly 04:03 hráč.

Změna výchozího kvalitu streamu:
• Přidat "yt: quality = high" dělá to tak, že výchozí úroveň kvality je nejvyšší, ať už to je HQ nebo HD. Záleží na tom, jaký typ obsahu, které jste nahráli.

Jak ovládat čas začátku na sdíleném odkaz nebo vložit
S drobnými URL vychytávky můžete ovládat čas začátku videa, kdy sdílenou jako základní odkaz, nebo při vložené. YouTube je pravděpodobné, přidat to jako součást zakotvení možnosti k pozdějšímu datu. Do té doby, dole metody jsou užitečné, pokud chcete sdílet určitou část dlouhé video.

Pro základní odkazy:
Čas, kdy chcete začít video musí být přiložen v ruce s # t = _m_s na konci videa URL. Máte kontrolu nad minuty a sekundy, které jsou tím, co tam, kde jsou podtržítka. Takže pro toto URL www.youtube.com/watch?v=mfkxBVIJ0vc # t = 0m21s, by video start 21 sekund palců

Zde je video, jak na to:

Hluboké propojení s YouTube od Josh Lowensohn na Vimeo.

Pro vložená videa:
Přeskočení dopředu na vloží je trochu těžší, než základní URL, ale ještě zvládnutelné. Zkopírovat a vložit kód pro vložení všude tam, kde máte v úmyslu dát. Pak najít dvě místa, kde URL zdroje. Tyto dva odkazy přijdou po "hodnota" a "src" a prostě obsahovat odkaz na video. Nyní, vložit "& start = __" na konci této adresy URL, umístění počet sekund, jak chcete začít, kde je podtržítko. Vzhledem k tomu není žádný minut sekci jako vy dostanete se na odkaz výše trik, co musíte udělat, matematiky a přidat dalších 60 sekund pro každou minutu, kterou chcete jít dovnitř

Vytváření a vkládání self-hrát playlist
Řekněme, že máte dvě nebo více videí, které chcete sdílet - nebo jen skupiny dohromady. Přeskočit na odkaz skládky a udělat playlist. Jděte do svých nahraných videí a vytvořit nový. Pak stačí zaškrtnout videa, která chcete přidat. Vyberte si "add to playlist" a pak klikněte na playlist jste právě vytvořili.

Pro toho či onoho důvodu, YouTube není moc dopředu o tak vám kód pro vložení držet playlist jinde. Nebojte se ale - je to tam pořád. Chcete-li najít to, jděte na playlist, který právě udělal zde: www.youtube.com / my_playlists. Poté klikněte na tlačítko "play all" odkaz na playlist začít hrát to. Podle playlist na pravé straně, klikněte na odkaz s názvem playlist, který právě sledujete. Tím se dostanete na stránku, která vám dává náměty celý playlist, spolu s možností posílat to self-hrát jako seznam permalink, a kód pro vložení aby ji jinde.

Hledáte tyto tři věci (zvýrazněný odkaz bude mít název vašeho playlistu, ne moje):
(Credit: CNET Networks)

Třetí-party nástroje pro sdílení:
Stojí za zmínku je zde Splicd, který vám umožní vybrat konkrétní začátek a konec místa, video. To hraje tato videa z YouTube, ale dává vám jednoduché sdílení odkazů a mírně vyšší stupeň kontroly, než YouTube.

Viz také výše uvedené Quietube a Theeter, které oba obsahují odkazy, které lze sdílet s ostatními, že formát videa, aniž by zbytek UI YouTube.

To jsou jen pár tipů, aby se stal odborníkem ve všech věcech YouTube. Pokud máte nějaké své vlastní, přidejte je do komentářů, nebo mě zastřel e-mail.

Přečtěte si více: http://news.cnet.com/an-experts-guide-to-youtube/ # ixzz1Bc9WV3L4

 
Anketa
Jak často jste na Youtube?
 
Promo