Home Historie YouTube
Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

Historie YouTube

YouTube - Broadcast Yourself.png
Screenshot homepage YouTube

YouTube je video-sdílení stránky, na které mohou uživatelé nahrát, sdílet a zobrazovat video, vytvořil tři bývalí zaměstnanci PayPal v únoru 2005 [3].

Společnost sídlí v San Bruno, Kalifornie, a využívá technologie Adobe Flash Video k zobrazení širokou škálu user-vytvořené video obsahu, včetně filmové klipy, televizní klipy a hudební videa, stejně jako amatérské video obsahu, jako jsou blogy a krátké originální videa. Většina obsahu na YouTube byl nahrán jednotlivci, i když mediální korporace, včetně CBS, BBC, VEVO a další organizace nabízejí některé ze svých materiálů prostřednictvím webu, v rámci programu partnerství YouTube [4].

Neregistrovaní uživatelé mohou sledovat videa, a registrovaní uživatelé mohou nahrát neomezený počet videí. Videa, která jsou považována obsahovat potenciálně urážlivým obsahem jsou dostupné pouze registrovaným uživatelům 18 a starší. V listopadu 2006, LLC YouTube koupila společnost Google Inc za 1650000000dolar, a nyní působí jako dceřiná společnost Google.
Obsah
[Hide]

* 1 Historie společnosti
* 2 Sociální dopad
* 3 kritika
o 3,1 Materiály chráněné autorskými právy
o 3,2 Ochrana osobních údajů
o 3,3 Kontroverzní obsah
o 3,4 Uživatelské komentáře
* 4 Cenzura a filtrování
* 5 Funkce
o 5,1 Video technologií
+ 5.1.1 Přehrávání
+ 5.1.2 Nahrávání
+ 5.1.3 Kvalita a kodeky
+ 5.1.4 3D videa
o 5,2 Content Accessibility
+ 5.2.1 Platformy
o 5,3 Lokalizace
* 6 Neděle
* 7 Viz také
* 8 odkazů
o 8,1 Bibliografie
* 9 externích spojení

Historie společnosti
Hlavní článek: Historie YouTube
Zleva doprava: Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim

YouTube založili Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim, kteří byli všichni brzy zaměstnanci PayPal [5]. Hurley studoval design na Indiana University of Pennsylvania, zatímco Chen a Karim studoval počítačové vědy společně na University of Illinois, Urbana -Champaign [6].

Podle příběhu, který se často opakuje v médiích, Hurley a Chen vyvinul nápad na YouTube během prvních měsíců roku 2005, poté, co oni zažili videa potíž sdílení, které byly výstřel na večírku v bytě Chen v San Franciscu. Karim nezúčastnil strany a popřel, že k němu došlo, zatímco Hurley poznamenal, že představa, že YouTube byl založen po večeři "byla pravděpodobně velmi posílila marketingové nápady kolem vytváří příběh, který byl velmi stravitelné." [7]

YouTube začínal jako podnik-financoval technologie startu, především z USA 11.500.000dolar investice Sequoia Capital mezi listopadem 2005 a dubnem 2006 [8]. YouTube je brzy ředitelství bylo umístěné nad pizzerie a japonské restaurace v San Mateo, Kalifornie [9]. doménové jméno www.youtube.com byl aktivován 14. února 2005, a internetové stránky byl vyvinut v průběhu následujících měsíců [10].

První video z YouTube byl oprávněn Me v zoo, a ukazuje, zakladatel Karim u San Diego Zoo. [11] video bylo nahráno 23. dubna 2005, a moci ještě být viděn na místě [12].

YouTube nabídl veřejné beta testování webu v květnu 2005, šest měsíců před oficiálním zahájením v listopadu 2005. Na stránkách rostla rychle, a v červenci roku 2006 společnost oznámila, že více než 65.000 nových videí byly nahrány každý den, a že na místě byl příjem 100 milionů zhlédnutí denně. [13] Podle údajů zveřejněných společností pro výzkum trhu comScore, YouTube je dominantním poskytovatelem on-line video ve Spojených státech, s podílem na trhu kolem 43 procent a více než 14 miliard videí přehrávaných v květnu 2010. [14] YouTube říká, že 35 hodin nových videí jsou nahrané na webu každou minutu , a že zhruba tři čtvrtiny materiálu pochází z území mimo USA. [15] [16] Odhaduje se, že v roce 2007 YouTube jsou konzumovány jako takovou šířku pásma, jako celý internet v roce 2000 [17]. Alexa řadí YouTube jako třetí nejnavštěvovanější webové stránky na Internetu, za Google a Facebook. [18]

Volba jména www.youtube.com vedlo k problémům podobně pojmenované webové stránky, www.utube.com. Majitel pozemku, Universal Tube & Rollform zařízení, zařadil soud proti YouTube v listopadu 2006 poté, co byl přetížen pravidelně od lidí, kteří hledají pro YouTube. Univerzální trubka od té doby změnil jméno své internetové stránce www.utubeonline.com. [19] [20] V říjnu roku 2006, Google Inc oznámila, že získala pro YouTube 1650000000dolar v Google skladem, a dohoda byla dokončena v listopadu 13, 2006 [21]. Google neposkytuje podrobné údaje o provozní náklady YouTube, a YouTube Tržby v roce 2007 bylo zaznamenáno jako "není materiál" v regulačním podání. [22] V červnu 2008 časopis Forbes článek plánovaný na rok 2008 příjmy na 200 milionů dolarů, všímat si pokrok v reklamě prodeje [23].

V listopadu 2008, YouTube dosáhl dohody s MGM, Lions Gate Entertainment, a CBS, který umožňuje společnostem po full-délka filmy a televizní epizody na místě, doprovázený reklamy v sekci pro diváky v USA s názvem "Výstavy". Tento krok byl zamýšlel vytvořit konkurenci s internetovými stránkami, jako je Hulu, který představuje materiál z NBC, Fox a Disney. [24] [25] V listopadu 2009 zahájila YouTube verzi "Výstavy" k dispozici UK divákům nabízí kolem 4000 full-délka ukazuje z více než 60 partnerů. [26] V lednu 2010 představil YouTube online film nájemné služby, [27], která je v současné době k dispozici pouze uživatelům v USA. [28] [29]
YouTube současného sídla v San Bruno, Kalifornie

V březnu 2010, YouTube začal bezplatný streaming určitý obsah, včetně 60 utkání v kriketu v Indian Premier League. Podle YouTube, toto byl první zdarma po celém světě on-line vysílání významných sportovních událostí [30].

Dne 31. března 2010, internetové stránky YouTube spustili nový design, s cílem zjednodušit rozhraní a zvyšuje čas, který uživatelé stráví na webu. Google produktový manažer Shiva Rajaraman komentoval: "Jsme opravdu pocit, jako jsme museli ustoupit a odstranit nepořádek." [31] V květnu 2010, to bylo hlásil, že YouTube je sloužit více než dvě miliardy videa den, který to popsal jako " téměř dvojnásobek prime-time publikum všech tří hlavních televizních stanic v USA dohromady. "[32] V říjnu 2010 Google zveřejnil své finanční výsledky za třetí čtvrtletí za rok, který uvedl, že YouTube sloužil dvě miliardy videí týdne spolu s reklamou. [33]

V říjnu 2010, Hurley oznámil, že on by odstoupil jako generální ředitel YouTube, aby poradní roli, a že Salar Kamangar by převzal jako vedoucí společnosti [34].
Sociální dopad
Hlavní článek: Sociální dopad YouTube
Jawed Karim v prvním YouTube video, mě v ZOO

Před zahájením YouTube v roce 2005, tam bylo nemnoho snadno dostupných metod pro běžné uživatele počítačů, kteří chtěli publikovat videa online. Díky své jednoduché rozhraní, YouTube umožnila komukoli s internetovým připojením na post video, které na celém světě mohli sledovat diváci během několika minut. Širokou škálu témat, na něž se vztahuje YouTube pro sdílení videa se obrátil na jednoho z nejdůležitějších součástí internetové kultury.

Časný příklad sociálního dopadu YouTube byl úspěch video Bus strýc v roce 2006. To ukazuje prudký rozhovor mezi mládeží a starší muž v autobusu v Hongkongu, a byla projednána široce v médiích hlavního proudu. [35] Další video YouTube získat rozsáhlé pokrytí je kytara, [36], která nabízí výkon Pachelbel Canon na elektrickou kytaru. Název interpreta není uveden ve videu. Poté, co získali miliony názorů The New York Times odhalil totožnost kytarista jako Lim Jeong-Hyun, 23-rok-starý z Jižní Koreje, který zaznamenal na trati ve své ložnici. [37]
Charlie Bit Můj prst, jedna z nejvíce-prohlížel videa YouTube.

Charlie Bit Můj prst je virové video slavný dříve byl nejsledovanějším YouTube video všech dob. To mělo více než 245 milionů hitů od listopadu 2010. [38] [39] [40] klip je vybaven dvěma anglicky bratři, s jeden-rok-starý Charlie kousání prstu svého bratra Harryho, ve věku tří let. [41] In Time je seznam 50 největších YouTube videa virové všech dob, "Charlie Bit Můj prst" byl zařazen u čísla jeden [42].

YouTube byl oceněn Peabody Award 2008 a výše za to, že "'Speakers' Corner ', že jak ztělesňuje a podporuje demokracii." [43] [44]

Entertainment Weekly ji na jejím konci-of-the-dekáda "best-of" seznam. To řekl: ". Zajištění bezpečného domova pro klavír-hrát koček, celeb bota-up, a horliví ret-synchers od roku 2005" [45]
Kritika
Hlavní článek: Kritika YouTube
Materiálů chráněných autorskými právy

YouTube byl kritizován za nedostatek, aby zajistily, že nahraná videa v souladu s autorským právem. V době nahrávání videa, YouTube uživatelů se zobrazí obrazovka se zprávou "Nenahrávejte žádné televizní pořady, hudební videa, hudební koncerty nebo reklamy bez povolení, pokud se skládají výhradně z obsahu, který jste vytvořili sami." [46] I přes tuto radu, stále existuje mnoho nepovolené klipů materiálu chráněného autorskými právy na YouTube. YouTube nemá zobrazení videa předtím, než jsou umístěny na internet, a to je ponecháno na autorských práv k vydání takedown oznámení podle podmínek Digital Millennium Copyright Act.

Organizací včetně Viacom, Mediaset, a anglické Premier League podali soudní spory proti YouTube, prohlašovat, že to udělala příliš málo, aby se zabránilo nahrávání autorsky chráněného materiálu. [47] [48] [49] Viacom, náročný 1 miliardy amerických dolarů jako náhradu škody, řekl , že bylo nalezeno více než 150.000 neoprávněné klipy z jeho materiálu na YouTube, který byl viděn "ohromující 1,5 miliardy časy". YouTube odpověděl tím, že řekne, že to "jde daleko nad rámec svých zákonných povinností při poskytování pomoci vlastníkům obsahu chránit jejich práce". Vzhledem k tomu, Viacom podala žalobu, YouTube zavedlo systém nazvaný ID videa, které kontroluje nahraných videí proti databázi obsahu chráněného autorskými právy s cílem snížit jejich porušování. [50] [51] V červnu 2010 byl Viacom žaloby proti společnosti Google zamítnuta v sumární rozsudek, se americká federální soudkyně Louise L. Stanton o tom, že Google byl chráněn ustanoveními Digital Millenium Copyright Act. Viacom oznámil svůj úmysl podat odvolání rozhodnutí. [52]

V srpnu 2008, soud USA rozhodl v Lenz v. Universal Music Corp., která držiteli autorských práv nemohou nařídit odstranění souboru on-line, aniž by nejprve určit, zda vysílání odráží reálné využití materiálu. Tento případ se týkal Stephanie Lenz z Gallitzin, Pennsylvania, kdo dělal domácí video z jejích 13-měsíc-starý syn tančí na písně Prince "nechal Go Crazy", a posílal 29-druhý klip na YouTube [53].
Soukromí

V červenci 2008, Viacom vyhrál soudní rozhodnutí vyžadující YouTube předat data popisující sledování návyků každého uživatele, který sledoval videa na webu. Tento krok vedl k obavám, že sledovací návyky jednotlivých uživatelů by mohla být určeny na základě kombinace jejich IP adres a log na jména. Toto rozhodnutí bylo kritizováno Electronic Frontier Foundation, která vyzvala rozhodnutí soudu "set-zpět do práv na ochranu soukromí." [54] USA soudce okresního soudu Louis L. Stanton odmítl obavy týkající se soukromí jako "spekulativní", a nařídil YouTube k ruce nad dokumenty v celkové výši asi 12 terabajtů dat. Soudce odmítl Stanton Viacom žádost, že YouTube předat zdrojový kód svého vyhledávače, pověst, že to byla obchodní tajemství. [55] [56]
Kontroverzní obsah

YouTube má také čelí kritice za urážlivý obsah v některých svých videí. Nahrávání videí obsahujících pomluvy, pornografii a materiální podpora kriminální jednání je zakázáno hlediska YouTube služby. [57] Kontroverzní oblastí včetně popírání holocaustu a katastrofy Hillsborough, ve které bylo 96 fotbalových fanoušků z Liverpoolu rozdrceno k smrti v roce 1989. [58] [59]

YouTube spoléhá na své uživatele, aby vlajka na obsah videa jako nevhodné, a zaměstnanec YouTube zobrazit příznakem video určit, zda se porušuje stránek podmínky služby. [57] Nicméně, tento postup byl kritizován vládou Spojeného království. V červenci 2008, kulturu a média výboru sněmovny Spojeného království uvedla, že to byl "nezaujatý" se systémem YouTube pro sledování jeho videa, a tvrdil, že "Aktivní přezkum obsahu by měla být běžná praxe pro lokality s user- vytvořený obsah. " YouTube odpověděl tím, že řekne:

Máme přísná pravidla o tom, co je dovoleno, a systém, který umožňuje komukoli, kdo vidí nevhodný obsah zprávy na naši 24 / 7 hodnotící tým a mít to řešit rychle. My vzdělávat naši komunitu o pravidlech a zahrnují přímý odkaz z každé stránky YouTube, aby se tento proces co nejjednodušší pro naše uživatele. Vzhledem k objemu obsahu, nahrané na našich stránkách, si myslíme, že je to zdaleka nejúčinnější způsob, jak zajistit, aby malá menšina videa, která porušují pravidla sestoupil rychle. [60]

V říjnu 2010, USA Congressman Anthony Weiner vyzval YouTube, aby se ze své internetové stránky videa imám Anwar al-Awlaki, vázané na obviněného Fort Hood střelec, Štědrý den bombardér, a pokoušel Times Square bombardér, a na americké cílené zabíjení seznamu, ". Jsme zjednodušení náboru domácí teroru", říká, že tím, že hostí al-Awlaki poselství, [61] Britské bezpečnostní ministr Pauline Neville-Jones poznamenal: "Tyto weby by kategoricky nesmí ve Velké Británii Oni podněcování chladnokrevný vraždu , a jako takové jsou jistě v rozporu s veřejným zájmem. " V listopadu 2010, YouTube odstranil ze svých stránek několik stovek videí představovat al-Awlaki je vyzývají k džihádu. Uvedla, že se odstraní videa, která porušila webu pokynů zákaz "nebezpečné nebo nezákonné činnosti, jako je bomba-výroba, projevy nenávisti a nabádání k páchání násilných skutků," nebo přišel z účtů "registrovaný člen určený zahraniční teroristické organizaci. "[62] V prosinci 2010, YouTube zní" podporuje terorismus "na seznam důvodů, že uživatelé mohou dát, když ochabující video jako nevhodné. [63]
Uživatelské komentáře

Většina videí umožní uživatelům přidávat komentáře, a tyto přitahoval pozornost na negativní aspekty obou jejich formy a obsahu. Když se čas v roce 2006 chválil Web 2.0 umožňující "společenství a spolupráce v takovém měřítku jako nikdy předtím", dodal, že YouTube "využívá hloupost davů stejně jako jeho moudrost. Některé komentáře na YouTube vás plakat pro budoucnost . lidstvo jen pro kontrolu pravopisu sám, nevadí oplzlost a nahé nenávisti "[64] The Guardian v roce 2009 popsal komentáře uživatelů 'na YouTube se mění takto:

Mladistvých, agresivní, chyby v pravopise, sexistickou, homofobní, houpací z zuří na obsah videa k poskytování zbytečně podrobný popis následuje LOL, jsou YouTube komentáře pařeniště infantilní debaty a nestydatý nevědomost - s příležitostným výbuch vtip prosvítající . [65]

V září 2008, Daily Telegraph uvedl, že YouTube byl "notoricky známý" pro "některé z nejvíce konfrontační a nemocný-se tvořil komentář výměny na internetu", a informoval o Comment Snob YouTube, "nový kus software, který blokuje hrubý a negramotná pracovních míst "[66].
Cenzury a filtrování
Hlavní článek: Cenzura YouTube

Několik zemí mají zablokovaný přístup na YouTube pomocí filtrování webu:

* Jak prosince 2010 [aktualizace], je YouTube zablokoval v Čínské lidové republice. [67] [68]
* Maroko vypnutí přístupu na YouTube v roce 2008 [69].
* Thajsko blokován YouTube mezi lety 2006 a 2007 kvůli útok videa o král Bhumibol Adulyadej. [70] [71]
* Turecko zablokovala přístup na YouTube letech 2008 až 2010 po sporu videa považuje za urážlivé Mustafa Kemal Atatürk. [72] [73] [74] Tento blok byl zrušen krátce, ale reimposed v listopadu 2010. [75]
* 3. prosince 2006, Írán dočasně blokuje přístup na YouTube, spolu s několika dalšími weby, poté, co prohlásil jako porušení sociálních a morálních kodexů chování. Blok YouTube přišlo poté, co byl vyslán videa online, který vypadal, že ukazuje íránského seriálu Star sexu. [76] Tento blok byl později zrušen a poté znovu po roce 2009 íránských prezidentských volbách. [77]
* 23. února 2008, Pákistán zablokoval YouTube, protože "urážlivým materiálem" k islámské víře, včetně zobrazení dánských karikatur proroka Mohameda. [78] To vedlo k téměř globální výpadek serveru YouTube na přibližně dvě hodiny , jak pákistánská blok byl nechtěně přeneseny do jiných zemí. Pákistán zvedl blok 26. února 2008. [79] Mnoho Pákistánců obcházet tří-denní blok pomocí virtuální privátní sítě software. [80] V květnu 2010, po Každý Draw Mohammed den, Pákistán znovu zablokovala přístup na YouTube, citovat "Rostoucí svatokrádežný obsah". [81]
* 24. ledna 2010, Libye zablokovala přístup na YouTube poté, co to představovalo videa demonstrací v libyjské město Benghází podle rodin zadržovaných, kteří byli zabiti ve věznici Abú Salim v roce 1996, a videa rodinných příslušníků Libyjský vůdce Muammar al-Kaddáfí na večírcích. Blokace byla kritizována Human Rights Watch. [82]

Některé školy mají zablokovaný přístup na YouTube, citovat neschopnost zjistit, jaký druh obrazového materiálu může být přístup studentů. [83]
Vlastnosti
Hlavní článek: vlastnosti YouTube
Video technika
Přehrávání

Prohlížení videa z YouTube na osobním počítači vyžaduje Adobe Flash Player plug-in pro instalaci do prohlížeče. Adobe Flash Player plug-in je jedním z nejčastějších kusů softwaru instalovaného na osobních počítačích a tvoří téměř 75% on-line video materiálu. [84]

V lednu 2010 zahájila YouTube experimentální verzi stránek, který využívá vestavěný multimediální schopnosti webových prohlížečích podporujících standard HTML5. To umožňuje videa k prohlížení bez nutnosti Adobe Flash Player nebo jiné plug-in, které se nainstalují. [85] [86] Na stránkách YouTube se na stránku, která umožňuje podporovaných prohlížečů se přihlásit do HTML5 soudu. Pouze prohlížečích, které podporují používání HTML5 Video H.264 nebo WebM formáty lze přehrávat video, a ne všechna videa na webu jsou k dispozici. [87] [88]
Nahrávání

Videa nahraná na YouTube standardní držitelů účtu je omezena na 15 minut v trvání. Když byl YouTube zahájen v roce 2005, bylo možné nahrát videa delší, ale deset-minutový limit byl představena v březnu 2006 poté, co YouTube zjištěno, že většina videí překročení této délky bylo neoprávněné obrázky z televizních pořadů a filmů. [89] [ 90] 10-minutový limit byl zvýšen na 15 minut v červenci 2010. [91] Partner účtů je povoleno nahrávat delší videa, s výhradou jejich přijímání YouTube. [92] Velikost souboru je omezena na 2 GB pro obrázky z webové stránky YouTube , a na 20 GB, pokud Java-založené Pokročilé Přidal se používá. V prosinci 2010, YouTube oznámila, že držitelé běžných účtů by mohlo být dovoleno nahrávat videa neomezené délky, za předpokladu, že mají dobrou historii těchto stránek obecných zásad Společenství a politiky v oblasti autorského práva. [93] [94] YouTube přijímá videa nahraná ve většina nosných formátů, včetně. AVI,. MKV,. MOV. MP4, DivX,. FLV, a. ogg a. ÖGV. Mezi ně patří video formáty jako MPEG-4, MPEG a. WMV. To také podporuje 3GP, což videa, které lze nahrát z mobilních telefonů. [95] videa s progresivní skenování nebo prokládané skenování lze nahrát, ale pro nejlepší kvalitu videa, YouTube preferuje prokládané video má být odstraněn proklad před nahráním. Všechny formáty videa na YouTube používat progresivní skenování. [96]
Kvalita a kodeky

YouTube původně nabídl videa pouze v jedné úrovni kvality, zobrazí v rozlišení 320x240 pixelů s použitím H.263 kodek Sorenson Spark, s mono zvukem ve formátu MP3. [97] V červnu 2007, YouTube přidána možnost sledovat videa ve formátu 3GP na mobil telefonů. [98] V březnu 2008, režim vysoké kvality byla přidána, což zvýšilo rozlišení na 480x360 pixelů [99] V listopadu 2008 byl 720p HD přidána podpora tak hráč YouTube byl změněn z poměrem stran 4:3 na širokoúhlých 16:9. . [100] Díky této nové funkci, YouTube začal přechod na H.264/MPEG-4 AVC jako výchozí kodek videa. V listopadu 2009 byla přidána podpora standardu 1080p HD. V červenci 2010, YouTube oznámila, že zahájila řadu videí ve formátu 4K, který umožňuje rozlišení až 4096x3072 pixelů. [101] [102]

YouTube videa jsou k dispozici v různých úrovních kvality. Dřívější názvy standardní kvality (SQ), vysoká kvalita (HQ) a vysokým rozlišením (HD) byly nahrazeny číselné hodnoty, které reprezentují vertikální rozlišení obrazu. Výchozí video stream je zakódován ve formátu H.264/MPEG-4 AVC, se stereo AAC zvukem. [103]

V prosinci roku 2010, dostal YouTube zbavit možnosti, aby se automaticky přehrávat videa v určitém formátu, v závislosti na URL, prostřednictvím uvedení "& fmt = xx" ("xx" určuje jeden z deseti různých dva-čísla číslice) v URL.
Srovnání YouTube médií kódování možnosti fmt hodnoty [1] 5 34 35 18 22 37 38 43 45 17
Výchozí kontejner MP4 FLV WebM [104] 3GP
Kódování videa H.263 MPEG-4 AVC (H.264) VP8 MPEG-4 Visual
Max šířka (v pixelech) 400 640 854 480 1280 1920 4096 854 1280 176
Maximální výška (v pixelech) 240 360 480 360 720 1080 3072 480 720 144
Bitrate [2] (Mbit / s) 0,25 0,5 0,8 do 1 0.5 2 3.5 - 5 - - - -
Audio kódování MP3 AAC AAC Vorbis
Kanály 1-2 2 (stereo)
Vzorkovací frekvence (Hz) 22.050 44.100 48.000 44.100
Bitrate [2] (kbit / s) - - - - - - - 96 128 -

^ 1 fmt je nezdokumentovaný URL parametr, který umožňuje vybrat režim kvality YouTube bez použití uživatelského rozhraní přehrávače. YouTube odstranil tuto možnost v prosinci roku 2010.
^ 2 Přibližné hodnoty na základě statistických údajů, aktuální datový tok může být vyšší nebo nižší, vzhledem k variabilní kódování sazba [105] [106] [107] [108].
3D videa

Ve videonahrávce uveřejněné dne 21. červenec 2009, [109] YouTube softwarový inženýr Peter Bradshaw oznámil, že uživatelé YouTube mohou nyní nahrávat 3D videa. Videa lze prohlížet několika různými způsoby, včetně společného anaglyph (azurová / červená čočka), metodu, která využívá brýle nosí diváka, aby bylo dosaženo 3D efektu. [110] [111] [112]
Obsah přístupnosti

Jedním z klíčových rysů YouTube je schopnost uživatelům prohlížet své videa na webové stránky mimo web. Každé video YouTube je doprovázen kus HTML, které lze použít k vložení videa na stránce mimo webové stránky YouTube. Tato funkce se často používá ke vkládání YouTube videa do sociálních sítí stránky a blogy. [113] vkládání, jakož i hodnocení a komentování, lze vypnout vlastník videa.

YouTube nemá obvykle nabízejí odkaz ke stažení na jeho videa, a má v úmyslu pro ně pohlížet přes jeho webové rozhraní. [114] malý počet videí, jako jsou týdenní adresy prezident Barack Obama, lze stáhnout jako soubory MP4. [115] Mnoho třetí-party webových stránek, aplikací a doplňků plug-in umožňuje uživatelům stahovat videa z YouTube. [116] V únoru 2009, oznámil YouTube test služby, což umožňuje některé partnerům nabídnout video ke stažení zdarma nebo za poplatek prostřednictvím služby Google Checkout. [117]
Platformy

Některé smartphony jsou schopny přístup videa z YouTube, v závislosti na poskytovateli a datový tarif. YouTube Mobile byl zahájen v červnu 2007, a používá RTSP streaming pro video. [118] Ne všichni z videa YouTube jsou k dispozici na mobilní verzi webu. [119]

Od června 2007, YouTube videa, které byly k dispozici pro zobrazení na celou řadu produktů Apple. To vyžadovalo obsah YouTube, aby kódována do přednost Apple video standard, H.264, což je proces, který se několik měsíců. YouTube videa si můžete prohlédnout na zařízení včetně Apple TV, iPod Touch a iPhone. [120] službu TiVo aktualizace v červenci 2008 umožnil systém vyhledávat a přehrávat videa z YouTube. [121] V lednu 2009 zahájila YouTube "YouTube pro TV "verze internetových stránek na míru pro set-top boxy a další TV-založené multimediální zařízení s webovými prohlížeči, nejprve dovolit jeho videa lze prohlížet na PlayStation 3 a Wii herní konzole. [122] [123] V červnu 2009 , byl zaveden YouTube XL, která má zjednodušené rozhraní určené pro prohlížení na standardní televizní obrazovce. [124]
Lokalizace

Dne 19. června 2007, Google CEO Eric Schmidt byl v Paříži na realizaci nové lokalizační systém. [125] rozhraní internetových stránek je k dispozici s lokalizovaných verzích ve 24 zemích po celém světě a verze. [126] [127]
Země ↓ ↓ Jazyk Datum startu ↓
Brazílie Portugalština (Brazílie) 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Francie Francouzská 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Irsko Angličtina (Irsko) 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Itálie Italská 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Japonsko Japonský 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Nizozemsko holandská 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Polsko Polský 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Španělsko Španělská 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Velká Británie Angličtina (Spojené království) 02007-06-19 19.června 2007 [125]
Mexiko španělština (Mexiko) 02007-10-11 11.10.2007 [128]
Hong Kong angličtina a čínština (tradiční) 02007-10-17 17.října 2007 [129]
Republika Číny (Taiwan) čínština (tradiční) 02007-10-18 18.října 2007 [129]
Austrálie anglicky (Austrálie) 02007-10-22 22.října 2007 [130]
Angličtina Nového Zélandu (Nový Zéland) 02007-10-22 22.října 2007 [130]
Kanada Angličtina (Kanada) a francouzský (Kanada) 02007-11-06 06.11.2007 [131]
Německo německý 02007-11-08 08.11.2007 [132]
Rusko Ruská 02007-11-13 13.listopadu 2007
Jižní Korea Korea Korejská 02008-01-23 23.ledna 2008
Izrael hebrejský 02008-09-16 16.září 2008
Indie angličtiny (Indie) a Hindština 02008-05-07 7.5.2008 [133]
Česká republika Česká 02008-10-09 09.10.2008 [134]
Švédsko Švédská 02008-10-22 22.října 2008
Jižní Afrika Angličtina (Jižní Afriky) 02010-05-17 17 květen 2010 [125]
Argentina španělské 02010-09-08 8.9.2010 [126]

Rozhraní YouTube, které naznačují, místní verzi by měl být vybrán na základě IP adresy uživatele. V některých případech se zpráva "Toto video není dostupné ve vaší zemi" se mohou objevit v důsledku omezení autorského práva nebo k nevhodnému obsahu. [135]

Rozhraní webové stránky YouTube jsou k dispozici v 30 různých jazycích, včetně Katalánština, dánské, finské, řecké, maďarské, norské a slovinském, které nemají místní kanálové verze [2].

Plány na YouTube vytvořit lokální verzi v Turecku se dostanou do problémů, protože turecké orgány požádaly YouTube zřídit kancelář v Turecku, které by měly podléhat tureckým právem. YouTube tvrdí, že nemá v úmyslu to udělat, a že její videa nejsou předmětem tureckým právem. Turecké úřady vyjádřily obavy, že YouTube byl zvyklý na post videa urážlivé Mustafa Kemal Atatürk a některé materiály proti muslimům. [136] [137]

V březnu 2009, spor mezi YouTube a PRS kolekci britské královské hodnosti agentura pro hudbu vedla k videa prémii hudby blokován pro uživatele YouTube ve Spojeném království. Odstranění videa vyslán velké nahrávací společnosti došlo po selhání dosáhnout dohody o licenční dohodu. Spor byl vyřešen v září 2009. [138] V dubnu 2009, podobný spor vedl k odstranění videa prémie hudby pro uživatele v Německu. [139]
Dubna bláznů

 
Anketa
Jak často jste na Youtube?
 
Promo