Home
Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

Předávání Oskarů 2011


Colin Firth Colin Firth získal Oscara pro nejlepšího herce podle očekávání za ztvárnění role koktavého krále v historickém dramatu Králova řeč. Za režii stejného snímku si ocenění odnesl i Hooper.

Trailer filmu Králova řeč si můžete prohlédnout zde


Nejlepší herečkou v hlavní roli se stala Natalie Portmanová, která zaujala akademiky výkonem ve filmu Černá labuť. Počátek s Leonardem DiCapriem bodoval celkem čtyřikrát, a to v kategoriích kamera, zvuk, zvukové efekty a vizuální efekty. Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film získalo dánské drama In a Better World (Lepší svět) režisérky Susanne Bierové.


oskar 2011 Největší konkurent Královy řeči, snímek o zakladateli sociální sítě Facebook Marku Zuckerbergovi nazvaný The Social Network, dostal tři Oscary. Úspěch slavil v kategoriích scénář podle předlohy, hudba a střih. Naopak navzdory deseti nominacím vyšel zcela naprázdno americký western Opravdová kuráž bratrů Ethana a Joela Coenových; bez jediné ceny skončilo i životopisné drama 127 hodin o horolezci, kterému padající balvan v úzké skalní rozsedlině uvěznil ruku. Stejný osud potkal i herecké představitele komediálního dramatu o rodičovských starostech lesbického páru Děcka jsou v pohodě.


Cenu v kategorii herec ve vedlejší roli si převzal z rukou herečky Reese Witherspoonové Christian Bale. Akademici ocenili jeho ztvárnění boxera s problémy s drogami v sociálním dramatu Fighter. Sedmatřicetiletému Baleovi se tak podařilo úspěšně proměnit hned první oscarovou nominaci. Na pódiu se objevila i čtyřiadevadesátiletá herecká legenda Kirk Douglas. Jeho úkolem bylo předat pozlacenou sošku v kategorii herečka ve vedlejší roli. Tou se ode dneška může chlubit Melissa Leová, která zaujala v roli sobecké matky hlavního hrdiny boxerského snímku Fighter.


Hugh Jackman a Nicole Kidmanová, dvojice známá hlavními rolemi ve výpravném dramatu Austrálie, předali ceny v kategorii nejlepší hudba. Vítězem se stali Trent Reznor, frontman kapely Nine Inch Nails, a Atticus Ross, jejichž muzika zazněla ve snímku The Social Network. Oscary vítězům rozdali mimo jiné i populární herci Sandra Bullocková, Jeff Bridges, Halle Berryová, Cate Blanchettová, Scarlett Johanssonová nebo moderátorka Oprah Winfreyová.


ZDROJ ČTK


 
Anketa
Jak často jste na Youtube?
 
Promo